-
Pokročilejší práce s gitignore
Výpis všech souborů, které git ignoruje: git ls-files . –ignored –exclude-standard –others Výpis nesledovaných (untracked) souborů: git ls-files . –exclude-standard –others Zdroj: How to check all your untracked git files in the terminal Pravidla pro sledování mých konfiguráků a ničeho jiného: Git z výkonostních důvodů rekurzivně neprochází všechny adresáře a neaplikuje na ně pravidla, jak…
-
Mazání hesel a souborů z historie gitových repozitářů
Někdy se stane, že se do gitového repozitáře dostane nějaké to heslo, nebo soubor, který tam být nemá. Zde je návod, jak se s tím vypořádat.
-
VS Code přepisuje taby na mezery?
Nikdy jsem to moc neřešil, ale dnes jsem zjistil, že mi VS Code přepisuje tabulátory na mezery. Zjistil jsem to tak, že jsem si hrál s code-checker(em) Davida Grudla a ten mi dokola vypisoval při analýze „Used space to indent instead of tab“ a to i tehdy, když jsem mezery nahradil tabulátorem. Pročpak asi?
-
Chyby Xdebug v Dockeru
Pokud xdebug_info() vyhazuje chybu: Creating socket for ‚host.docker.internal:9003‘, getaddrinfo: Invalid argument.
-
Jak získat heslo z programu Filezilla?
Toto je jen taková rychlá poznámka, která snad někomu pomůže. Osobně jsem se s tím docela vyvztekal, protože …
-
Síťová maska jako řešení problémů s Android hotspotem
Android je bezpochyby dobrý systém, nicméně jedna z věcí, co mi na něm vadí je ta, že u WiFi hotspotu běží DHCP, které docela umíněně mění IP adresy na něj připojených zařízení. Normálnímu userovi to je jedno, ale když si potřebujete propojit linuxové počítače a nastavit na nich NFS pro sdílení tak můžete mít docela…
-
Bypass bezpečnostních omezení skriptů
PowerShell má takovou pitomou vlastnost, že jde poměrně snadno obejít bezpečností omezení spouštění skriptů, které je dle MS jen pro zabránění náhodného spuštění skriptu. Hrozná kravina, že, když už někdo něco spouští, tak je to vždy záměrná akce. Až na výjimky, samozřejmě. Tak či tak, případní narušitelé budou vědět, že jde obejít ono otravné nastavování…
-
Změna místa pro ukládání souborů pro Docker
Docker se nedoporučuje používat na pidi discích, jako tomu je na mém notebooku. Mám jen pár desítek volných GB a to může být problém. Proto se teď podíváme, jak změnit umístění pro soubory Dockeru. Pozor na to, že je nejprve potřeba smazat všechny vytvořené image a kontejnery.
-
Hledání souborů ve Windows v příkazové řádce a v PowerShellu
Nikdy jsem to moc nepotřeboval, ale když už jsem zvyklí z Linuxu všechno dělat v terminálu, tak jsem si řekl, proč ne a využil jsem situace, kdy bylo potřeba najít na disku archiv Outlooku a mrkl se na to. A světe div se, po 30 letech co používám počítač jsem se naučil novou věc. Tou…
-
CentOS a podpora WiFi BCM 43228
Peru se s tím skoro pokaždé, když přeinstalovávám CentOS na svém prehistorickém ntb. Po čisté instalaci systému to vypadá, že nemám nainstalovanou WiFi ani Bluetooth. Problém je v tom, že CentOS má nějaký problém s firmware od Broadcom a tak je nutné kartu manuálně zprovoznit. Zde je postup jak na to.